ASO

Messenger'ı Yayın Aracına Dönüştüren Site: Revoice.me

  • 21.12.2017 17:22:22
  • 0 Yorum
  • 1260

Bu yazımızda sitelerinizin içeriklerini Facebook Messenger üzerinden takipçilerinizle paylaşmanızı sağlayan Revoice.me'yi tanıttık.

Paylaşım grubu sahibisiniz veya bir haber siteniz var ama içeriklerinizi takipçilerinize göndermekte sıkıntı çekiyorsunuz. Özellikle de yazılı içerikleri günümüzde, insanlara ulaştırmanın zor olduğu çok açık. Ayrıca bizim gibi birden çok sosyal ağda, farklı tiplerde içerikleri bir arada paylaşan bir siteyseniz, bu içerikleri ilgilenen kişilere ulaştırmak daha da zor. RSS ve Facebook Grupları bu işi belli bir seviyede yapsa da, daha etkili araçlara her zaman ihtiyaç var. 

Revoice.me tam da bu ihtiyaç üzerine doğmuş bir site. İçeriklerinizi ve paylaşımlarınızı, ilgilenen takipçilerinizle Facebook Messenger üzerinden yayınlamanızı sağlayan Revoice.me kullanımı oldukça basit ve ücretsiz bir arayüz. Tek yapmanız gereken siteye girip e-mail hesabınızı girmek ve siteyi Facebook hesabınızla eşleştirmek. Daha sonra eğer sitenizin içeriklerini paylaşmak için bir Facebook Sayfası açtıysanız, yönettiğiniz sayfayla uygulamayı eşleştirmeniz yeterli. 

Daha sonra site sizin için özel bir paylaşım profili açıyor ve bu profil sayfanızı, sizi Facebook Messenger'dan takip etmek isteyen takipçilerinizle paylaşmanız yeterli. Takipçileriniz yukarıdaki örnek sayfada da göründüğü gibi kişiyi Messenger üzerinden takip ediyorlar. Sonrasında tek yapmaları gereken şey, sizin için özel oluşturulmuş paylaşım botunun kendilerini mesaj göndermesi için izin vermeleri. Bu işlemi yaptıktan sonra Facebook Sayfanızda yaptığınız her paylaşımın bildirimi, Facebook Messenger üzerinden ilgilenen kişilere gidiyor. 

"Tamamen ücretsiz kullanılabilen sitenin, eğer reklamsız ve daha ince ayarları yapabildiğiniz versiyonunu kullanmak için ayda 29 dolarlık bir üyelik sistemi var. Ancak ücretsiz versiyonu gayet iyi çalışıyor."

Elbette Facebook Sayfalarından yine isteyen kişiler bildirim alabiliyor. Ancak Facebook içi bildirimler takipçiler için bir süre sonra hiç bakılmayan bir yer halini alabiliyor. Siteye buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Siz sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizi Facebook Messenger üzerinden takip etmek ister miydiniz? 

Kaynak : https://techcrunch.com/2017/12/20/revoice-me-offers-a-simple-way-to-let-your-blog-and-newsletter-readers-subscribe-via-facebook-messenger/?ncid=rss

Essential Phone'a İkinci Android Oreo Beta Güncellemesi!

  • 21.12.2017 17:21:51
  • 0 Yorum
  • 1188

Essential Phone, ikinci Android Oreo beta güncellemesini aldı. Güncellemenin büyük yenilikler içermemesi Oreo final sürümünün yakın olduğunun bir göstergesi olabilir.

Essential her ne kadar Samsung ya da Apple hayranları kadar fanatik olmasa da kendine özel sürekli yenilik ve geliştirme isteyen bir topluluk yaratmayı başardı. Şirket bu topluluğun isteklerine yanıt verebilmek için Essential Phone’a ikinci Android Oreo beta sürümünü yayınladı.

Yenilikler neler?

Android Oreo ikinci beta sürümünün Essential Phone’a büyük yenilikler kazandırdığını söylemek güç. Güncelleme büyük ölçüde hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeriyor. Ayrıca güncelleme cihaza resim içinde resim modu ile birlikte bir akıllı metin seçme yeteneği getirdi.

Essential’ın açıklamasına göre ikinci Android Oreo beta güncellemesi, ilk Android Oreo beta sürümünü yükleyen kullanıcılara otomatik olarak gönderilecek. Eğer daha önce Android Oreo beta sürümünü hiç kullanmadıysanız güncellemeye ulaşmak için bir takım talimatları izlemeniz gerekecek.

Essential’ın ikinci Android Oreo beta sürümünde büyük yenilikler getirmemesi, Android Oreo final sürümünün yakın olduğunun bir göstergesi olabilir. Essential Phone kullanıcıları yeni yılın ilk haftalarında Android Oreo güncellemesine kavuşabilirler.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Essential-Phone-is-getting-second-Android-Oreo-beta-here-is-whats-new_id100949