Blog Sitelerinzde Yer Alan Yazıları Silmek

blog-sitelerinzde-yer-alan-yazilari-silmek

Modern Google algoritmaları bugün beş veya altı yedi yıl önce olduğundan çok farklı. Büyük paradigma kayması 2011'de gerçekleşti, ancak o günden bu yana önemli yeryüzünde dağınık güncellemelerin olmamasına rağmen, bar tekrar tekrar hareket ettirildi. Bir zamanlar tatmin edici olan şey, şimdi çubuğu neredeyse hiç temizlemiyor ve bugüne kadar barayı temizleyen şey, bugün bir araya gelemeyecek şeyler.

Eski sitelere sahip olanların, özellikle 2011 yılından önce içerik barındıran herhangi bir siteniz varsa, bir soru kalır. Eski içerik seni geri mi alıyor? Silmek gerekir mi?

Sizin için karar ağacı bir şey koydum ve iki kategoriye ayırdım.

2011'den Önce İçerik
2011'den önce internet çok farklı bir yerdi. Google, metin içerisindeki anahtar kelime kullanımına çok fazla güveniyordu ve bu anahtar kelimeleri kullanmaya odaklanarak yazı yazmaya odaklanıyordu. Gary Indiana'da evde beslenen hayvan ticareti yapıyorsanız, yazınızda dört ya da beş kez "Gary Indiana'da evde beslenen hayvan malzemeleri" kullanmak isteyeceksiniz. İçeriğin başka ne olduğu önemli değildi; bu anahtar kelime, bölgenizdeki evcil hayvan temini arayan herkesin web sitenizi göreceğini garantiler. Buradan vitrini ziyaret edebilir, perakende satış mağazanızı ziyaret edebilir ve satın alabilirler.

Bu, doğal olarak, bir ton kötüye kullanıma yol açtı . Gary'de bile olmayan veya Gary için yerel olmayan şirketler, anahtar kelimelerini çevrimiçi evcil hayvan ihtiyaçlarını satmak için kullanabilir. Çok baskılayıcıydı. Bazen, özellikle bilgilendirici sorgular için, gerçekten faydalı olan bir şey bulmak için sayfaları arama sonuçlarına geri kazandırmanız gerekebilir.

2011'de olan şey Google Panda güncellemesidir. Panda, algoritmayı içeriğin konusunu tanımlamanın daha doğal bir şekli olarak değiştirdi ve eşzamanlı eşleme anahtar kelime kullanımına yönelik bu tür kötüye kullanımları eş zamanlı olarak devalüasyona çevirdi. Tüm dünyadaki anahtar kelimeleri spam etmeye çalışan birisi, bu coğrafi bölgede olduğu ispatlanmış işletmeler tarafından her coğrafi alanda yapılabilir. En önemlisi, içeriğin kalitesi diğer faktörlerin çok ötesine geçti.

Düşük Kalite Siteleri

Son on yılda SEO'ya çok fazla önem vermiyorsanız, zamanınız için uygun teknikler kullanan ancak artık çalışmayan eski bir pazarlamacının yarattığı eski içeriğin sitenizde bir yeri olması tamamen mümkündür. . Panda oldudunda, insanlara Panda Cezasy dedidini görürdünüz demektir. Siteniz o eski içerik nedeniyle değer düşüklüğüne uğradı ve Google sorunu düzeltmeye teşvik edecekti. Tabii ki, SEO haberlerine dikkat etmediyseniz ve ekibinizde bir pazarlamacınız yoksa, hepsini kaçırmış olabilirsiniz ve sitenizin olduğundan daha az etkili olduğunu merak edebilirsiniz. Veya sadece durgunluğa atarak suçlayabilirdiniz ve bir gün denebilirdi. Kim bilir!

Seninle burada düzelmeye gidiyorum; 2011'den önce hiçbir şey yayınlanmadığı için modern içerik standartlarına uyulmayacak. Birçoğu pek çok bağlantıya sahip olmayacak ve bu yıllar sonra muhtemelen sıfır trafik yaşayacak. Sorunuz, dolaşmak için yeterince iyi olup olmadığı değil, yerine, kaldırılacak kadar kötü olup olmadığıdır.

Bu içerik için iki seçeneğiniz var; Eğer yapabilirsiniz silin ya da olabilir , olduğu gibi bırakın.

Neden içeriği silmek istiyor musunuz?

Geri bağlantıları kontrol edin. İçeriğin kendisine işaret eden herhangi bir bağlantısı var mı? Değilse, içeriğin muhtemelen silinmesi güvenlidir. İçeriğin bağlantıları varsa, bağlantı alanının hâlâ mevcut olup olmadığını ve ilgili bir bağlantı olup olmadığını kontrol edin. Bu bir spam bağlantısıysa veya bağlantı bozuk bir alan adından veya terk edilmiş siteden yapılmışsa, muhtemelen çok fazla değer sağlamaz.
İçeriğin kendisini kontrol et. Anahtar kelimeler yapıyor mu? Kötü sitelere bağlantılar içeriyor mu? Herhangi bir şeyle alakası var mı? İçerik kötü görünüyorsa veya en azından spam olmama standartlarını karşılamazsa kaldırın.
Eski içerik gerçekten yalnızca üç şey için yararlıdır. Birincisi, bağlantılar için hedef olabilir . İkincisi, sitenizin daha büyük görünmesine yardımcı olmakla birlikte , küçük bir değere sahip olmakla birlikte hasar görmüyor olabilir . Üçüncü olarak, seyrek bir içerik, modern bir kitleye bağlanmak ve yeniden oluşturulmak durumunda potansiyel olarak değerli olabilir .

Örnek Backlink Profil Post

Eski içeriğin bağlantıları muhtemelen size çok fazla doğrudan değer getirmez. Elbette, eğer Moz veya Forbes gibi büyük sitelerden eski bağlantıları varsa, değerli bağlantılar olurlar. Ancak, diğer küçük sitelerdeki bağlantılar olsalar da, bu bağlantılardan size gelen gerçek bir bağlantı suyu yok. Eski bağlantıların gerçek değeri, tüm arka bağlantı profilinizin genişlemesinden gelir. Bu bağlantılar, bağlantı profilinizin daha doğal görünmesine yardımcı oluyor ve bu da güven açısından bir avantaj.

Aynı içerik için de geçerlidir. Eski içerik, modern içerik kurallarını aktif olarak kırmayan olmadığı sürece iyi değildir , yine de öyle. Sitenizi daha büyük görünür kılar ve siteye bir bütün olarak alakalı olarak daha potansiyel anahtar kelimeler verir. Bu spesifik içeriğin aslında kullanıcıların sıralaması veya çizilmesi pek olası değildir, ancak Google'a sitenizin neyle ilgili olduğunu biraz daha gösterir. Sanki korkunç bir kedi daha büyük görünmesi için kürkünü havaya uçuruyor gibi düşünün; Daha az saç ile daha küçüktür ve kabartmak daha az etkindir.

2011 yılı öncesi içeriğe kıyasla cilalanmaya değecek herhangi bir içerik bulmayı beklemiyorum, ancak şu an e-kitap nitelikli amiral gemisi materyali olsaydı, şu an bir miktar alakalı olabilirdi. Buna rağmen sahip olduğunuzu biliyor olmalısın, bu yüzden benim meseleyi belirlemem için hiçbir sebep yok.

Bulduğunuz içerik spam içerikli ise, hiçbir bağlantısı yoksa ve en düşük kalite standartlarını karşılamıyorsa, sorunu silmeksizin silebilirsiniz. Bu içeriğin sade bir şekilde sizi tuttuğu muhtemeldir. Bunun nedeni Panda Cezası.

Panda Cezası aslında bir ceza değildi, web için yeni bir organizasyon kadar. Alfabetik sıraya göre beş kişiden oluşan isimleri tercih edersem ve daha sonra onları soyadlarına göre düzenlemeye karar verirsem, önündeki kişi önünüzde olmayabilir. Onları cezalandırmadım, ama hattımı nasıl organize ettiğimin değişmesi nedeniyle yerlerini kaybettiler.

Google'ın sıralaması, 200'den fazla faktöre dayalı hattını organize ettiklerini ve birçoğunu değiştirebildiğiniz hariç olmak üzere benzer. Ayrıca bu hat, milyonlarca insanı içeriyor. Mükemmel bir metafor değil, sadece geçmişe bak.

Panda Güncellemesinden Sonra Trafik Düşüşü

Mesele şu ki, giriş yapabileceğiniz ve "Uyarı: Siteniz Bir Panda Cezasının Etkisinde."

Bu noktada söyleyebileceğin tek yol, 2010 yılından beri Google Analytics'in tutarlı bir şekilde yüklenip yüklenmediği . O kadar çok tarihsel veriniz varsa, "geriye gidip" trafiğinize ve Panda algoritma güncellemelerinin yayınlanma tarihlerinden önceki ve sonraki sıralamalarına bakabilirsiniz.

Google Analytics'i geri yüklediyseniz, şansınız kesilmiş demektir. Kötü içeriği kaldırarak denemelisiniz ve yardımcı olup olmadığına bakmanız yeterlidir.

Post-2011 İçeriği
Büyük Panda karmaşasından sonra yayınlanan içeriğe gelince, en azından o anda mevcut en düşük standartları karşılamanın iyi bir şansı var, bu da muhtemelen kullanılabilir ve bugün silinmeye değmez demektir.

Bir kez daha bakmak istediğiniz faktörler, eski içeriğin değerli bağlantıları olup olmadığı ve doğada spam olup olmadığı. SEO'nun tüm ayrıntılarını önemsemeyen ve sadece ne istediğinizi yazdıysanız, o halde şimdi şans muhtemelen çok değerli içerik değildir. Bununla birlikte, gerçekte istenmeyen şey olması pek olası değildir, çünkü yanlışlıkla spam içeriği yazmak zor.

Kısa Blog Yazısı Çok KüçükDolayısıyla silmek isteyebileceğiniz içerik türleri şunlardır:

Kısa bir kelime sayısına sahip eski içerik, genel olarak 1000 kelimenin altında, daha kısa olursa daha da kötüleşir.
Hiçbir bağlantısı olmayan ve değerli bir veri, içerik veya bilgi sağlamayan eski içerik.
Eski SEO için tüm tatlı noktaları vurmaya çalışmak için anahtar kelimelere giren eski içerik.
Konuya uygun olmayan bu bağlantılara rağmen bağlantılardaki eski içerik.
Sitenizdeki diğer içerikleri çoğaltan veya sitenizin dışındaki içeriğin tam bir kopyası olan içerik. Hızlı bir intihal denetimi yapmak için Copyscape aracılığıyla sitenizi çalıştırabilir ve orijinal yazar olup olmadığınızı görmek için herhangi bir ihtarla çapraz referans yapabilirsiniz.
Öte yandan, halen değerli bağlantıları olan, değerli veriler veya bilgiler sunan herhangi bir içerik veya yalnızca uzun, orijinal içerik tutmak iyidir. Bu tür bir içerik sizi tutmuyor. Seni inciten içerik, bugün spam veya çok düşük kalite olduğu düşünülen içerik türüdür.

İçeriğinizi Denetleme
Bu bir var sert içerik denetimi iş. Panda veya sonraki sonraki güncellemelerle endişelenmeniz gereken bir şey olup olmadığını görmek için en basit yol Panguin aracını kullanmaktır . Panguin, temelde Google Analytics için, trafik grafiklerinizi görüntüleyecek ve bunları bilinen Google güncellemelerinin tarihleriyle karşılaştıran bir çengeldir. Ardından, Google'ın gereksinimlerini güncellerken trafikte dalış yaşayıp yaşamadığını görebilirsiniz; bu da, içeriğiniz nedeniyle değer kaybettiğinizin bir işaretidir. Tabii ki, yukarıda manuel yöntemle belirttiğim gibi, yalnızca tarihsel verilerinize sahipseniz çalışır. Gün içinde Google Analytics'in yüklü olmasaydı, burada şansınız kalmayacak.

Sitenizin bireysel bir kaydını yapmak istiyorsanız, başka bir seçenek Moz gibi bir aracı kullanmaktır. Öncelikle, blog URL'lerinin tam listesini almak için sitenizin tamamını kazmanız gerekir. Kurbağalama Kurbağası gibi bir şey , bu ve diğer amaçlar için mükemmel bir sonuç verecektir.

Kurbağa İçeriği Denetimi Çığlık atıyor

Deneme hakkına sahip olabilecek tüm blog makalelerinizin ve site sayfalarının bir listesini aldıktan sonra, Moz API'si aracılığıyla gönderebilirsiniz. Bir seferde Açık Site Explorer aracılığıyla sayısız makaleyi yayınlamak için API erişimine ihtiyacınız olacak ve API erişimi pahalı olabilir, bu nedenle süreçte çok ilerlemeden önce bunu yapmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Her ne kadar site denetimi her ne olursa olsun kazıma ile başlar, bu asla kötü bir şey değildir.

Moz, sitelerindeki bir takım metrikleri analiz eder, ancak aradığınız iki şey Sayfa Yetkilisi ve Spam Puanıdır.

Sayfa Yetkilisi, sayfanızın kalitesi ile ilgili sayfa düzeyinde bir bakış açısıdır. Çok düşük veya var olmayan bir PA değerlendirmesi, sayfanızın muhtemelen çok iyi olmadığı anlamına gelir. Spam Puanı, bu arada, spam işaretleri olan 17 spesifik faktörü analiz eder. İyi, kaliteli siteler birkaç spam işaretine sahip olabilir ve yine de iyi olabilir, bu nedenle gerçekten zararlı olabilmek için 5'den daha düşük bir şey düşünmeyin.

Yüksek bir spam puanı ve düşük bir PA'lı herhangi bir sayfa, muhtemelen dolaşmaya değmeyecek kadar önemlidir. Ayrıca, Açık Site Explorer'da gelen bağlantı sayısını da görebilirsiniz ve bu, saklamak istediğiniz bağlantıların olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR