Neden Kimse Son Ekranı Okumak İstemiyor?

neden-kimse-son-ekrani-okumak-istemiyor


Sanki herhangi bir blog yazarı yeterli bir popülarite ya da kendine saygı seviyesine ulaştığında bir e-kitap yazma ve satma zamanı kararlaştırdı. Fikir, blogunuzu okumak için yeterli kişinin ve içeriğinizi beğenmenizin yanı sıra o içeriği daha uzun bir biçimde satmaya çalışmanızdır. Sorun, bu kadar çok blog yazarı gerçekten e-kitaplarından herhangi bir satış almamaktadır. Kimse satın almak istiyor gibi görünmüyor ya da belirli bir noktadan sonra okumaya gerçekten önem vermeyen kimse. Asla herhangi bir eleştiri alamazsın ve her şey yıkanır. Neden oluyor ve her şeyi nasıl daha iyi hale getirebilirsin?

Kapak Sucks

"Bir kitabı kapatsa yargılamamalıydın" diyerek bunu biliyor musunuz? Pekâlâ, ortaya çıktıkça, hemen hemen herkes, kitapları kapaklarına göre değerlendirir. Bu, e-kitaplar için özellikle geçerlidir; bunlar, Amazon gibi bir sitede Kindle aracılığıyla yayınlandıklarında daha da fazladır.

Kapağınızın profesyonelce tasarlanmış 1,000 Dolar'lık bir resim olması gerekmez. Sadece MSPaint yaptığı 12 yaşındaki yeğeninden başka biri gibi görünmesi gerekiyor. Berrak grafik, net metin, genel konunuzla bağlantılı bir şey. Bu genellikle kurguda daha zor ; Kurgusal olmayan, özellikle blog yazısı konuları, vektörel tabloların, teknik resimlerin ve sembollerin bolluğuna sahiptir.

Metniniz Sıkıcı

Kapak iyi olursa, okuyucular metninize girerler ve bu, sorunların gerçekten başabileceği yerdir. Ebookunuz ne kadar süredir? Kapakta hangi konular var? Güzel düzenlendi mi? Kanıt ve eyleme geçirilebilir tavsiyeler mi veriyorsunuz? Okuyanlara yön ve amaç duygusunu bırakıyor mu? Son cümleyi okuduklarında mikrofonu düşürdüğünü hayal edebiliyorlar mı?

Ne yazık ki, blog yayınlarınızı derlemek, birkaç noktada genişlemek ve bir araya getirmek yeterli değil. E-kitapların aşırı rekabetçi dünyasında başarılı olmak istiyorsanız gerçekten özel bir şey sağlamanız gerekir.

Metninizin Düzenlenmesi Gerekiyor

Blog gönderilerinizde ara sıra yapılan yazım hatalarını ortadan kaldırabilirsiniz, ancak e-kitabınızın premium bir öneri olması amaçlanmaktadır. Typos, zayıf dilbilgisi ve ayrık ilerleme sizi tutuyor. En kötü hallerde, stil öyle farklı olabilir ki sanki kitabı sizin için hayali yazılmış gibi almışsınızdır.

Ne olursa olsun, metninize bakmak için ikinci ve üçüncü göz göze alın. Profesyonel bir editör olmasına gerek yoktur. Kitabınızı önceden sipariş veren bir kişi veya düzenleme kredisi ile ilgilenen bir diğer blog yazısı olabilir. Hatta annen olabilir. Sadece bakmak için birini bul.

Yanlış Kategoriyi Seçtiniz

Bu Amazon veya Barnes and Noble veya Smashwords üzerinden satmak için daha uygundur. Bu platformlarda satış noktası, blogunuzda bulabileceğinizden daha geniş bir kitleye erişimdir. Bununla birlikte, o kitleye ait doğru bölüme erişmek için doğru kategoriyi seçmeniz gerekiyor.

Kullanıcılarınızın alakasız bir kategoriye göz atarken kitabınızı buldular mı, kullanıcılarınızın nasıl tepki verebileceğini düşünün. Ayrıca, kategorinize göz atarken nasıl hissedeceğinizi ve kitabınızı bulamayacağınızı düşünün. Sen olduğunuz trafik üzerinde eksik yanlış dijital rafta kitap koyarak, değerlendirme ve itibar.

Sözlerinize Teslim Olmuyorsunuz

Bir e-kitap oluşturup tanıttığınızda söz veriyorsunuz. Okuyuculara paylaşacak çok şeyiniz olduğunu söylüyorsunuz ve söyleyeceğiniz şeyin karşılığında değecek şeyler olduğunu söylüyorsunuz. Eğer bu sözlere uymazsan, kötü bir şöhret kazanacaksın. Tek yapmanız gereken herhangi bir ivme yıkmak için birkaç ilk kötü değerlendirme.

Kapağınızla örtülü sözler de hazırlayın. Kapak resmi olarak bir sürü SaaS logosunu püre ederseniz içerideki hizmetler hakkında bir şey bulamadıklarında kullanıcıları atarsınız. Hatta bilinçli bir tahriş edici olmayabilir, ancak performansınızı engellemek için yeterlidir.

Kitabınızı Hatalı Fiyatlandırıyorsunuz

Kitabınızı ucuza fiyatlandırdığınızda, karı hacmine göre teşvik etmeye çalışıyorsunuz demektir. Bununla birlikte, çok ucuz ve kimse satın almaz. $ 1 kitap ve ücretsiz kitaplar, yazarların sunumlarında kendinden emin değil ve sadece veriyor gibi görünüyor.

Pahalı kitaplar, bireysel satışlarla kar elde etmeye çalıştığınız anlamına gelir; ancak, sunduğunuz ürünün kalitesinden son derece emin olduğunuzu ve fiyatın fiyata uygun olduğunu söylüyorlar. En iyi fiyat noktasının nerede olduğunun belirlenmesi bir araştırma meselesi ve bir dereceye kadar test olacaktır.

Pazarlamada Düzgün Değilsin

En iyi kitabı dünyaya yazabilirsiniz, ancak yaptığınız tek şey Amazon'taki kurtlara atarsa ??kimse onu satın almaz. İnsanlar, duymuş oldukları kitapları satın alırlar, yeni yayınlar aracılığıyla baş gösterdikleri gibi iyi görünen kitapları satın almazlar.

Bir blog yazarı olarak, tanıtım kolaylaşır veya en azından tanımlanmış bir planla gelir. Blogunuzu pazarlama kanalları vasıtasıyla büyütüyorsunuz; Artık blogunuza tanıtmak da dahil olmak üzere, e-kitapınızı tanıtmak için bu kanallardan yararlanın.

Talep yok

Bağlı kuruluş pazarlamasıyla para kazandığınızda, çok az ya da hiç rekabetin olmadığı bir niş arayarak harcanan zaman çok, bu nişe hâkim olabilirsiniz. Bloglamada aynı şekilde, ancak en iyi nişler çoktan taranmış ve çılgınca değişen kalitede bloglarla doldurulmuş olsa da. E-kitaplar ile ters yaklaşımı kullanmanız gerekebilir. Bir nişte rekabet yoksa, iyi bir neden olabilir; talep yok.

Parke zeminlerin nasıl yediğinizle ilgili dünyadaki en iyi kitabı yazın; Kimse satın alacak değil, çünkü kim bunu yapmak istiyor?

Çok Fazla Rekabet Var

Tabii ki, spektrumun zıt tarafı egemen rekabetin bulunduğu niş. Bazı sıkı bir rekabet olan bir niş girmeye çalışıyorsanız, daha iyi hazırlıklı olmak vardı satış için mücadele .

Şimdi Almak İçin Teşvik Yok

Bir kullanıcıyı önümüzdeki hafta veya önümüzdeki aylardan ziyade şimdi alacağını söyleyen veya önümüzdeki aylarda ne zaman ödeme yapacaklarını söyleteyen nedir? Herhangi bir teşvik biçiminiz yoksa, kimseyi satın almaya teşvik ediyorsunuz demektir. İlk kupon olabilir, bir ürünün önizlemesi olabilir, bazı özel danışmanlık olabilir; Teşvik ne olursa olsun, kullanıcıları kaçırmadan önce satın almaları gerektiğine karar verecek bir şeye ihtiyacınız var.

-------------------------------------                                   ----------------------------------------                                      ---------------------------------------                        


Your Cover Sucks

You know that saying, “you shouldn’t judge a book by it’s cover,” at all? Well, as it turns out, pretty much everyone ever judges books by their covers. This is particularly true of ebooks, even more so when they’re published on a site like Amazon through the Kindle.

Your cover doesn’t need to be a professionally designed $1,000 image. It just needs to look like someone other than your 12-year-old nephew in made it MSPaint. Crisp graphics, clear text, something that links up with your general topic. This is generally much harder in fiction; nonfiction, particularly blogging topics, have a profusion of vector tables, tech images and symbols to use.

Your Text is Boring

If your cover is fine, readers get to your text, and this is where the problems can really come in. How long is your ebook? What topics does it cover? Is it laid out nicely? Do you provide evidence and actionable advice? Does it leave your readers with a sense of direction and purpose? When they read the final sentence, can they picture you dropping the mic?

Unfortunately, compiling your blog posts, expanding on a few points and linking them together just isn’t enough. You need to really provide something special if you want to succeed in the hypercompetitive world of ebooks.

Your Text Needs Editing

You can get away with the occasional typo in your blog posts, but your ebook is meant to be a premium offering. Typos, poor grammar and disjointed progression all hold you back. In the worst cases, the style might be so different that it looks as though you purchased the book to be ghostwritten for you.

No matter what, get a second and third pair of eyes to look over your text. It doesn’t need to be a professional editor. It can even be someone who preordered your book, or a fellow blogger interested in an editing credit. It can even be your mom. Just get someone to look it over.

You Picked the Wrong Category

This one is more applicable to selling through Amazon or Barnes and Noble, or even Smashwords. The point of selling on these platforms is access to a wider audience than you might find on your blog. To access the right section of that audience, however, you need to pick the right category.

Think about how your users might react if they found your book while browsing an unrelated category. Think also of how they might feel browsing your category and not finding your book. You’re missing out on traffic, reviews and reputation by putting your book on the wrong digital shelf.

You Don’t Deliver on Your Promises

You make promises when you make and promote an ebook. You’re telling readers that you have something of value to share, and that what you have to say is worth paying for. If you don’t live up to those promises, you’re going to earn a bad reputation. All it takes is a few initial bad reviews to demolish any momentum you might have had.

You also make implicit promises with your cover. If you mashed up a bunch of SaaS logos as your cover image, you’re going to throw users off when they don’t find anything about those services inside. It might not even be a conscious irritant, but it’s enough to hinder your performance.

You Priced Your Book Wrong

When you price your book cheap, you’re trying to encourage profit by volume. Too cheap, and no one will buy, however. $1 books and free books look like the writer isn’t confident in their offering and is just giving it away.

Expensive books mean you’re trying to profit by individual sales, but they also say you’re supremely confident in the quality of your offering and that it’s worth the price. Determining where the best price point is will be a matter of research and, to some extent, testing.

You’re Not Marketing Properly

You can write the best book in the world, but if all you’re doing is throwing it to the wolves on Amazon, no one is going to buy it. People buy books they’ve heard about, not books that just look good as they tab through the new releases.

As a blogger, promotion should come easy, or at least come with a defined plan. You’ve been growing your blog through marketing channels; now leverage those channels to promote your ebook, including promoting it on your blog.

There’s No Demand

When you’re making money with affiliate marketing, a lot of time is spent looking for a niche with little or no competition, so you can dominate that niche. In blogging, it’s sort of the same way, though the best niches have long since been scoured and filled with blogs of wildly varying quality. With ebooks, you may need to take the opposite approach. If there’s no competition in a niche, there may be a good reason; no demand.

Write the best book in the world about how to eat hardwood floors; no one is going to buy it, because who would ever want to do that?

There’s Too Much Competition

The opposite end of the spectrum, of course, is the niche with dominant competition. If you’re trying to break into a niche with some stiff competition, you had better be prepared to fight for your sales.

There’s No Incentive to Buy Now

What makes a user say they’ll buy now, rather than next week, or next month, or whenever they next get paid? If you don’t have some form of incentive, you’re not encouraging anyone to buy. It might be an initial coupon, it might be a preview of a product, it might be some exclusive consulting; whatever the incentive, you need something to make users decide they need to buy before they miss out.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR