Trafik kaybeden siteler için 5 ipucu

trafik-kaybeden-siteler-icin-5-ipucu

Bir site açmak gittikçe daha basit hal almaya başladı. Ama google'ın yeni yarattığı algoritmalar devam ettiği sürece yalnızca site açmak yetemeyecek. Trafik kaybeden siterin en büyük etken ise elbetteki google'ın güncellemeleri. Şimdi trafiğin neden azaldığını ve nasıl artacağını anlatan 5 maddeden bahsedeceğiz.

İlk Kontrol: Neden trafik kaybettim?  sıralamalarınızda bir değişiklik mi var?

Sitenize gelen trafik azalıyorsa öncelikle sıralamaları kontrol etmeniz gerekir. Google güncelleme yapmış ve olumsuz etkilenmiş olabilirsiniz veya yaptığınız bir hata yüzünden sıra kaybediyor olabilirsiniz. Sıralama kaybetmek, ani düşüşlerin temel nedenlerinden bir tanesidir. Sıralamanızda bir düşüş olduğunu fark ettiğinizde web sitenize uyguladığınız SEO çalışmalarını artırmalısınız.
Sıralamanız Değişmediyse
Sıralamaları kontrol ettiniz ancak fark yaratacak bir değişiklik yok mu? Öncelikle ani düşüşün özel bir günden kaynaklı olup olmadığını düşünün (bayram, özel tatiller, okulların açılma-kapanma günleri) etkenlerden düşüş yaşamış olabilir misiniz? Eğer düşüşün nedeni buda değilse azalan trafiği yeniden yükselişe geçirmeniz için 5 ipucu verelim!
1. Sosyal medyanın kullanımı
2. Diğer sitelere yorum yapmak
3. Daha başarılı yazılar hazırlayın
4. Bülten gönderme
5. Reklam yayınlamaya başlayın
Sonuç: Aktif olun

Markalaşmak zor bir iştir, siz aktif olduğunuz sürece sürekli yeni insanlara sitenizi tanıtırsınız ve bunlardan bazılarını kalıcı takipçi olarak kazanırsınız. Sizi takip eden insanları mutlu etmek için çalışmalısınız. Sitenizi takip eden insanlar uzaklaşmadığı sürece büyürsünüz ama bu süreçte abartılı olmamaya dikkat etmelisiniz.

kaynak:Seosefi

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR