Negative SEO Will Be Google’s #1 Concern in 2015

negative-seo-will-be-googles-1-concern-in-2015

Negatif SEO, hayata bir boogeyman gibi başladı, söylentiler her yerde ancak sağlam bir delille başlıyordu. O zamandan beri, ön plana çıkarak büyüdü ve Slenderman gibi ivme kazandı. Artık, kararsız web forumlarının derinlikleriyle sınırlı değil; Yüksek profilli SEO bloglarında açıkça bahsediliyor.

Negatif SEO, Google'ın en büyük endişelerinden biri olmasını beklemekle birlikte, önümüzdeki sene de başlıca endişelerinden biri olacak . Bir kere, sayısız SEO uzmanı dünya çapında sorunun arttığını kabul ve şu ana kadar Google'ın yaptığı sorunu çözmek için çalışmıyor.

Neden bu kadar büyük bir endişe olacağını araştırmak için zinciri takip edelim.

1: Olumsuz SEO'nun Neden Tehdit Olduğu
İlk olarak, sahip negatif SEO gerçek olay ve oluşturduğu endişe. Ben t ödenen istenmeyen bağlantıları ile sahibi olmayan bir site patlatma çalışır genellikle kazınmış içerik içinde demirlemiş, ince içerik, çifte nazar için yinelenen içerik veya spam içerik. Bu, bir siteye, siyah şapka spam tekniği benzeyen şekilde işaret eden çok sayıda bağlantı oluşturur. Hedef sitenin sahibi, sanki onları yasada yakalamış gibi, bu bağlantılar keşfedildiğinde bir cezaya çarptırılır.

Bu, birinde ve bir siteye Google'ın yerli güvenini aşarak çalışır. Ayrıca, Google'ın kimin bağlantı oluşturduğunu bilmesinin veya doğrulamasının imkânı olmadığı için de geçerlidir. Büyük G'nin anlayabileceği kadarıyla, bu bağlantılar az önce ortaya çıktı. Tarihsel olarak, web yöneticilerinin kendi yararları için kullanacakları bir araç oldukları için Google, hala bu şekilde kullanılmakta olduğunu varsayar . Sonuçta, neden bir webmaster kendi ait olmayan bir siteye bağlantılar kurar ki?

2: Neden Black Hat SEO'ları Negatif SEO Kullanıyor?
Peki neden olumsuz SEO kullanılıyor? Bir kere, işe yarıyor. Moz, yüksek profilli bir örnek için bir çağrı yapmıştı, ancak olumsuz SEO ile ilgili sorun, küçük bir ölçekte en iyi sonucu bulmasıdır. Bir süredir dolaşan siteler, küçük bir negatif SEO saldırısına dayanmak için ihtiyaç duydukları güveni oluşturmuştur. Dahası, bağlantıları ve itibarı eleştiren kütlesi var, negatif bir saldırı yapmaya zorlarlar.

Sonuçta, 100'den fazla gelen bağlantıya sahip bir siteyi, 100.000'den fazla bir siteye yenilgiye uğratmak daha kolaydır.

Siyah şapka yöneticileri birkaç nedenden ötürü negatif SEO kullanıyorlar . İlk olarak işe yarıyor. İkincisi, algılamak ya da izlemek zor. Negatif SEO kullandığınızda sizi bağlantılara bağlamak için hiçbir kanıt yoktur. İdeal olarak, bağlayıcı etki alanlarının ne hedefi ne de sahibi siz değilsiniz; Sizi kışkırtıcı olarak gösterecek bir şey yok. Esasen mükemmel bir suçtur, daha mükemmel hale getirilmiştir, çünkü yasadışı değildir.

3: Neden Negatif SEO Çalışır?
Neden-Olumsuz-SEO-İşleri

Negatif SEO çalışır, çünkü Google, bir siteye zarar verdiklerinden daha fazla değer verirlerse, kötü bağlantıların yapabileceği zararla daha fazla ilgilidir. Aslında üç senaryo var.

Google, spam bağlantılarının olumlu değeri geçmesine izin verir.   Bu, bağlantıların değerini yok eder, çünkü herkes bunları yapabilir. 5 doları harcayabilir ve sitenize 10.000 bağlantı oluşturduysanız ve bu bağlantılar sizi riske sokmazsa neden olmasın? Aslında, neden bir işletme, rakiplerini en üst noktada garantilemek için harcamayacak? Para ve bağlantı kurma oyunu haline gelir.
Google, spam bağlantılarının değerini sıfıra ayarlar. Ne zarar ne de sana fayda sağlarlar. Burada, birincisinden neredeyse daha kötü bir senaryonun var. Google, olasılıkla% 100 doğrulukla spam bağlantıları tespit edemez. Bir kişi bile geçerse, bu değerli bir bağlantı haline gelir. Binde% 1'lik bir başarı oranı, binlerce değerli bir bağlantı, webmasterlerin kendilerini ilk senaryo gibi değerli bağlantılar satın alabilecekleri anlamına gelir. Aradaki fark, çalışmaya başlamaları için çok daha fazla bağlantı satın almak zorundalar; bu da, Google'a hakim olmak için bağlantıları ve İnternet'le istenmeyen şeyleri akıyor.
Google, spam bağlantılarını cezalandırarak negatif değeri olmaya zorluyor.   Bu, spam bağlantıları tehlikeli bir uygulama olarak almanızı sağlar. Pozitif bağlantı olarak 100 ve 1 fiş satın alırsanız, hala 99 spam linkten ağır basar. Ardından, 99 sorununun çözülmesi, reddedilme ve bağlantı kaldırma yoluyla uzun sürebilir.
Açıkçası, Google üçüncü senaryoyu seçti.

4: Google Neden Cezaya Dayalı Ekonomi Oluşturdu?
Google, az ya da çok, bağlantı satın almak isteyen herhangi bir sitenin sonuçlardan çekinmeye karar verdi. Onlar güven iç trustrank algoritması sitelerin çoğunluğu korumak ve negatif SEO saldırılarına düşmek isteyenler esasen kabul kayıplar vardır.

Google ceza sistemi ile ilgili sorun, yanlış sonuca yol açan tüm doğru kararların bir örneği olmasıdır. Her adımda, mümkün olduğu kadar kısa vadede ve uzun vadede en mantıklı olanı yaptınız. Mükemmel değiller, fakat denemek için ellerinden gelen şeyleri yapmışlardır.

Özellikle bağlantı cezaları ve olumsuz SEO ile, Google, büyük bir tehdidi ortadan kaldırmak için elinden gelen en iyi şeyleri yaparken, aynı anda çözümlerinin yarattığı daha küçük tehdidi yönetmeye çalışıyor. Trustrank ve Disavow aracı, mevcut en iyi çözümlerdir.

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma

Olumsuz SEO'lardan en çok risk alan iki site türü vardır. Birincisi, "kanuni" yi kendi ellerine almaya korkmayan, büyük oyuncularla kurulmuş nişlerde, rekabetçi nişlerde yeni siteler. İkinci grup, geçmişte siyah şapka tekniklerini kullanma geçmişine sahip olan sitelerdir.

İkisi de Google'ın trustrank'ına geri döndüler. Google, sisteminizde güven oluşturmanıza izin verir ve bu güveni spam ve gölgeli ilişkilere karşı bir arabellek olarak kullanırlar. İçeriğinizi çalmak üzere bir içerik kazıyıcı cezalandırılmış ancak siz değilsiniz, çünkü kazıyıcı içeriği geriye döndürse de Google sizinkini dizine ekleme konusunda geç kalıyor olsa bile. Birkaç spam bağlantısının neden zarar vermediğini; Google, spam gönderenlerin kimseyle olan bağlantısını biliyor ve sizi kontrolünüz dışında bulunan eylemler nedeniyle cezalandırmayacaktır.

Yeni oyuncular, rekabet ortamındaki siteler, güven oluşturmak için zamana sahip değiller. Spam geçmişi olan siteler zaten o köprüyü yaktı ve bu korumayı kaybetti.

Soru şudur: Google bu konuda ne yapabilir?   Cezayı tamamen ortadan kaldırırlarsa, spam için spam değeri elde etmek çok daha kolay olur. Olumsuz SEO'lardan kurtulmayı kolaylaştırırsa, diğer hacim tabanlı spam saldırılarına kapıyı açarlar. Google'ın yapmak için biraz düşüncesi var ve 2015 bunu yapacakları yıl olacak.

---------------------------------------------                                 ----------------------------------------------------                    ----------------------------------------------------


Negative SEO is going to be one of Google’s biggest concerns, if not their top concern, coming up next year.  For one thing, numerous SEO experts worldwide agree that the problem is growing and that what Google has done so far doesn’t work to solve the problem.

To investigate why it will be such a large concern, let’s follow the chain.

1: Why Negative SEO is a Threat
First, you have the actual event of negative SEO and the concern it generates.  It works by blasting a site you don’t own with paid spam links, usually anchored within scraped content, thin content, duplicate content or spam content for the double whammy.  What this does is generates a lot of links pointing to a site in a manner that looks like a black hat spam technique.  The owner of the target site suffers a penalty when these links are discovered, as if Google had caught them in the act.

This works, on one and, by overpowering Google’s native trust in a site.  It also works because Google has no way of knowing or verifying who creates a link.  As far as the big G can tell, those links just appeared.  Because they were historically a means webmasters would use to benefit themselves, Google assumes they’re still being used in that way.  After all, why would a webmaster build links to a site they don’t own?

2: Why Black Hat SEOs Use Negative SEO
So why is negative SEO used, then?  Well, for one thing, it works.  Moz put out a call for a high profile example, but the problem with negative SEO is that it works best on a small scale.  Sites that have been around for a while have built up the trust they need to withstand a minor negative SEO attack.  More, they have the critical mass of links and reputation that makes a negative attack that much harder to pull off.

After all, it’s much easier to overpower a site that has 100 incoming links than a site that has 100,000.

Black hat webmasters use negative SEO for a few reasons.  First, it works.  Second, it’s hard to detect or trace.  When you use negative SEO, there’s no proof to link you to the links.  Ideally, you are neither the target nor the owner of the linking domains; there’s nothing to point to you as the instigator.  It’s essentially a perfect crime, made more perfect because it’s not illegal.

3: Why Negative SEO Works
Why-Negative-SEO-Works

Negative SEO works because Google is more concerned with the damage bad links can do if they pass value than they are with the damage they do by harming a site.  There are three scenarios, essentially.

Google allows spam links to pass positive value.  This destroys the value of links, because anyone can make them.  If you could spend $5 and generate 10,000 links to your site, and those links benefitted you with no risk, why wouldn’t you?  In fact, why wouldn’t a business out-spend its competitors  to guarantee a top spot?  It becomes a game of money and link building.
Google sets the value of spam links to zero.  They neither harm you nor benefit you.  In this, you have almost a worse scenario than the first one.  Google can’t possibly identify spam links with 100% accuracy.  If even one slips through, that becomes a valuable link.  A .1% success rate, one valuable link per thousand, means that webmasters could buy themselves valuable links just like the first scenario.  The difference is, they have to buy far more links to get it to work, which floods Google with links they need to judge and the Internet with spam.
Google penalizes spam links, forcing them to have negative value.  This makes  buying spam links a dangerous practice.  If you purchase 100, and 1 slips through as a positive link, it’s still outweighed by 99 spam links.  Your 99 problems then take a long time to deal with, through disavowal and link removal.
Obviously, Google has chosen the third scenario.

4: Why Google Has Established a Penalty-Based Economy
Google has, more or less, decided that any site willing to buy links should suffer the consequences.  They trust in their internal trustrank algorithm to protect the majority of sites, and those who fall to negative SEO attacks are essentially acceptable losses.

The problem with Google’s penalty system is that it’s a case of all the right decisions leading to the wrong outcome.  Each step of the way, they’ve done what makes the most sense in the short term and long term, as much as possible.  They aren’t perfect, but they’ve done what they can to try too be.

With specifically link penalties and negative SEO, Google has done the best it can to eliminate a large threat, while simultaneously trying to manage the smaller threat their solution created.  Trustrank and the Disavow tool are the best solutions available.

Defense Against the Dark Arts
Defense-Against-the-Dark-Arts

There are two types of sites most at risk from negative SEO.  The first are brand new sites in competitive niches, particularly niches with established big players who aren’t afraid to take the “law” into their own hands.  The second group are the sites that have a history of using black hat techniques in the past.

Both come back to Google’s trustrank.  Google allows you to build trust within their system, and they use that trust as a buffer against spam and shady dealings.  It’s why a content scraper stealing your content is punished but you aren’t, even if the scraper backdates the content and Google is late on indexing yours.  It’s why a few spam links don’t hurt; Google knows spammers link to anyone and won’t punish you for actions outside of your control.

New players, those sites in competitive niches, they haven’t had time to build up trust.  Sites with a history of spam have already burned that bridge and have lost that protection.

The question is, what could Google do about it?  If they remove the penalty altogether, it becomes much easier to spam for value.  If they make it easier to recover from negative SEO, they open the door to other volume-based spam attacks.  Google has some thinking to do, and 2015 will be the year they do it.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR