Youtube Nasıl Optimize Edilmeli!

youtube-nasil-optimize-edilmeli

YouTube’un dünya genelinde Google’dan sonra en çok ziyaret edilen sayfa olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle gogle raporları dahilinde bakıldığında arama motorlarının en çok aranılan web siteleri arasında yerini almış durumda.Bu yüzden kullanıcılara sunduğu deneyimler açısından yeri oldukça önemli.
Aşağıdaki grafikte dünya genelinde Google aramalarında çıkan video snippet domainlerini inceleyebilirsiniz.

 


Google arama motorları genelde popüler siteleri yayınlamaya yönelik bir çalışma başlattı ve bu çalışma sonrasında youtubeyi de trensler listesine ekledi. Bu da demek oluyor ki Google da YouTube’un arama motoru olarak kullanımının yaygınlığını kabullenmiş kendi yararına bir sayfa çalışması yapmayı amaçlamış.
Pazarlama stratejinizi genişletmek, daha geniş bir kitleye ulaşmak ve web sitenize trafik aktarmak istiyorsanız kesinlikle YouTube’ta yerinizi almalısınız.Böylece internet ve teknoloji dünyasının avantajlarından faydalanarak belli bir gelir elde edebilmeniz mümkündür.

YouTube’un arama sonucu sayfası Google’ınkine çok benzemektedir.Yine sayfa yapılarını incelediğimizde google ile aynı taktikleri uygulayarak en üst sıralara en çok para yapacak uygulamalrı yerleştirerek reklam sonuçlarına da bunu yansıtabiliyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR